08.09.2021- Міжнародний день грамотності

2021-09-08

Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку. Для того щоб суспільство було зацікавлене, активно підтримувало та докладало зусилля, спрямовані на розповсюдження грамотності — однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО, починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році.

Мета Міжнародного дня грамотності (International Literacy Day) — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.

В рамках Порядку денного в області сталого розвитку на період до 2030 року ЮНЕСКО прагне досягти загального доступу до якісної освіти та кращих можливостей навчання для всіх різних вікових груп суспільства. Однією з цілей ЮНЕСКО є забезпечення того, щоб молоде покоління досягало певного рівня грамотності та математики, а також забезпечувало умови, щоб неграмотні дорослі мали можливість набути ці навички.

Нова п'ятирічна Стратегія ЮНЕСКО в області поширення грамотності серед молоді та дорослих (2020-2025 роки) включає чотири стратегічні пріоритетні області:

  • Розробка національної політики й стратегій в області поширення грамотності.
  • Задоволення освітніх потреб вразливих груп населення, особливо жінок і дівчаток.
  • Використання цифрових технологій для розширення доступу та поліпшення результатів навчання.
  • Моніторинг прогресу й оцінка програм поширення грамотності.

Щонайменше 773 мільйони молоді та дорослих у всьому світі досі не вміють читати та писати, а 250 мільйонів дітей не набувають базових навичок навчання грамоті. Неграмотних жінок більше, ніж чоловіків, і жінки також все більше залишаються позаду в цифровому середовищі.

Кiлькiсть переглядiв: 27

Коментарi