З ІСТОРІЇ ВИНИКНЕННЯ ШКОЛИ

Перша школа була відкрита в нашому селі Коротковим Пилипом Сергійовичем. Він, повернувшись після війни, привіз із собою багато книжок та створив бібліотеку, а потім і школу. Перша школа була в Дупліківці. Потім відкрили школу, яку побудували із попівського дому. Вона мала тільки 4 класи. В 1914 році почали будувати нову школу з цегли, але не закінчили, бо почалася війна. Будівництво закінчилось у 1934 році. Добудовували 2 поверх із дерева. До 1938 року школа була семирічною. З 1939 по 1941 р.р. – середньою. Під час окупації села німецько-фашистськими загарбниками, заняття в школі не проводилися. Розпочалися заняття з жовтня 1943 р.

/Files/photogallery/IMG_0001.jpg

З 1943 р. по 1957 р. школа була семирічною. З 1957 р. – середньою.

/Files/images/IMG_0008.jpgПЕРШИЙ ВИПУСК 10 КЛАСУ

Окрім середньої, на території села працювала початкова школа в х.Феофілівка. У 1979 році була побудована нова школа, яка працює і зараз.

Директорами Степненської школи були : Веденська А.Ф., Кряж Л.Є., Неділько І.М., Морока О.С., Агарків Ф.А., Карман В.П., Ткачов П.І., Шпак Г.І., Упиров І.М., Журавльов В.О., Логвиненко В.В., Ольховик Г.Г., для яких школа була рідною домівкою.

/Files/images/IMG_1.jpgЖУРАВЛЬОВ В.О.

Журавльов Валерій Олександрович народився в с.Кучерівка Глухівського району в 1940 році. Закінчив Сумський педінститут в 1964 році. Працював в Степненській школі директором школи і вчителем фізики з 1972 року по 1990 рік.

… Йшов 1975 рік. Молодий на той час директор школи Валерій Олександрович Журавльов неодноразово підіймав питання будівництва в селі нової школи. Старе приміщення було аварійне. Навчалося більше трьохсот учнів.

І ось радісна подія.

Будівництво нової школи було заплановане. Сумська обласна проектна організація зробила план, так званий північний проект, на 390 місць.

Восени 1977 року було вибрано місце для побудови навчального закладу.

Почали рити котловани. Не бачив вихідних Валерій Олександрович, але душа наповнювалася радістю – бути школі!

Раділи і учні.

На початку 1978 року активізувалася робота по будівництву школи. Почали завозити матеріал. А з настанням тепла розпочали будівництво. Одна бригада змінювала іншу. Роботи вистачало всім. Допомагали батьки, вчителі і навіть старшокласники. Кожному хотілося відкрити двері нової школи. Пролетіла весна, настало красне літечко… І стало жарко всім від великого об’єму роботи. Працювали зранку до вечора. «До шкільного свята треба впоратись» - дзвеніло в голові директора.

Цікавих було багато. Одні зблизька, інші здалеку уважно стежили за швидким ростом цегляних стін, великих вікон і дверей.

І все це збільшувалось, перетворювалось в привабливий вигляд на очах. Нову школу було видно здалеку.

1 вересня 1978 року було радісним для всіх жителів с.Степне. Відкрилася нова школа. Перший дзвоник оповістив про початок навчання, навчання в новій школі.

Вже в 1982 році Степненська школа була найкращою в районі і області. Працював Валерій Олександрович на посаді директора по 1990 рік. Він має нагороду «Відмінник народної освіти».

З 10.04.90 року директором школи став Логвиненко Володимир Вікторович, який народився в 1963 році в смт. Чупахівка Охтирського району. Закінчив Глухівський педінститут в 1985 році. Працював директором по 1997 рік.

З 04.06.97 року по 2002 рік директором Степненської ЗОШ І-ІІІ ступенів стала Ольховик Ганна Григорівна. Ганна Григорівна народилась в 1946 році в с.Покровка Краснопільського району. Закінчила Сумський педінститут ім.А.С.Макаренка. Ганна Григорівна має нагороду «Відмінник народної освіти».

З 2002 року по 2015 рік директором навчального закладу була Бояринова Тетяна Леонідівна.

З 01.09.2015 року директором Степненського НВК: ЗОШ І-ІІІ ст - ДНЗ призначено Шило Валентину Миколаївну.

Багато випускників школи продовжують благородну справу своїх наставників. Вони стали теж педагогами.

Серед них можна виділити тих, хто досяг великих успіхів в роботі:

- Кряж В.Л., кандидат історичних наук, працює в Курському педінституті;

- Хоменко Г.І., кандидат філософських наук, робив викладачем в Могильовському університеті;

- Журавльова О.В. працює в СНАІ;

- Бояринова Т.Л., Сиваєва А.Г. стали директорами середніх шкіл.

Випускники нашої школи добросовісно працювали і працюють в різних сферах діяльності: в промисловості, сільському господарстві, на будівництві, в армії.

Так, Пирогов А.Є. закінчив Вищу Воєнну академію, працює лікарем-хірургом у воєнному шпиталі. Пішли у відставку полковники Шило Г.Х., Шило Л.Х.

Ми пишаємось своїми орденоносцями. «Орденом Трудового Красного Знамени» за сумлінну роботу в колгоспі нагороджені Марченко О.Г., Кириченко П.Є., Сокоренко П.І., Лозовик О.О., Сокоренко П.М.,Кузюра М.Ф. Орден Трудової Слави ІІІ ст. мають Баранова М.В., Купрієнко А.Ф., Звоник І.М., Сокоренко П.І.

Ці люди ударною працею прославляли свій край, свою школу.

Кiлькiсть переглядiв: 460

Коментарi